Mecze orlików

Kolejny remis z drużyną z Babicy

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Niedzielne spotkanie z Amatorem rozpoczęliśmy w składzie : D.Dębski - Świerguła, P.Dębski, K.Wołoch, M.Wołoch - Kajfasz, R.Wołoch. Górecki, Ściera, Butlak - Ciemiera. Już w 7 minucie przed szansą stanęli piłkarze Babicy, lecz zawodnik przyjezdnych nie trafił na pustą bramkę. Co sie odwlecze to nie uciecze i w 9 minucie po strzale z 17 metra Babica cieszyła się z bramki na 1:0. Bachowice jak przystało na gospodarza nie zamierzały się poddać, czego dowodem był strzał Marcina Ciemiery w słupek w 10 minucie. W 12 minucie minimalnie po strzale głową po rzucie rożnym pomylił się Kamil Górecki, lecz w 14 minucie po dwójkowej akcji z Ciemierą Górecki dopiął swego i po przedryblowaniu obrońcy Babic doprowadził do wyniku 1:1. Górecki wyróżniał się i po jego prostopadłym podaniu w 22 minucie przed szansą stanął Butlak lecz w sytuacji sam na sam z jego strzałem poradził sobie golkiper gości. W 33 minucie po wrzutce z rzutu rożnego minimalnie przestrzelił Ciemiera, a udokumentowaniem przewagi naszego zespołu był strzał w słupek Grzegorza Ściery po dograniu Butlaka. Kibice mieli nadzieję na zdobycie pierwszych w tej rundzie trzech punktów, zaraz po przerwie obok słupka uderzył Ciemiera, lecz w tej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej. Niestety, goście w 60 minucie po uderzeniu z 17 metra wyszli na prowadzenie 2:1. Taki obrót spraw spowodował jeszcze silniejsze ataki na bramkę, w 72 minucie chybił Krzysztof Dębski, a 2 minuty póżniej kolejny raz zawiódł Butlak w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem oddając strzał obok bramki. W 76 minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Górecki ale nieznacznie przestrzelił. W 80 minucie doskonałą sytuację miał Ciemiera, po rzucie rożnym które jak się później okazało były kluczem do zdobycia punktów w dzisiejszym spotkaniu, oddał strzał prosto w ręce bramkarza z odległości 2 metrów. Jak wcześniej wspomniałem, po rzucie rożnym w 90 minucie kapitalnym dryblingiem przy linii popisał się Ciemiera, mijając trzech rywali i strzałem z w długi róg doprowadzając do remisu 2:2. Należy wspomnieć, że w 2 połowie na boisku na boisku pojawił się Dębski, Balonek oraz Kurdziel. W rezultacie w trzecim kolejnym spotkaniu zdobywamy tylko 1 punkt, lecz należy przyznać, że w przekroju całego spotkania byliśmy drużyną lepszą i można się pokusić o stwierdzenie, że był to nasz najlepszy mecz w rundzie wiosennej biorąc pod uwagę ilość stworzonych sytuacji bramkowych. Podsumowując spotkanie, formą zaimponowali przede wszystkim Górecki, mając na myśli strzeloną bramkę i ilość wykreowanych sytuacji kolegom oraz Butlak, który pomimo niewykorzystanych sytuacji strzeleckich, wyróżniał się chęcią do gry oraz dynamiką w przeprowadzanych przez niego licznych akcjach indywidualnych. Należy jednak również pochwalić cały zespół, który pokazał że w kolejnych spotkaniach śmiało możemy walczyć o 3 punkty. W kolejnym spotkaniu 30 kwietnia w niedzielę spróbujemy swoich sił w wyjazdowej rywalizacji z Przęłęczą Kossowa o godzinie 17.