Mecze orlików

Kolejny remis na biosku Wikliniarza Woźniki

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny

W 2 kolejce rundy wiosennej zespół Bachowic rozgrywał spotkanie z rywalem zza miedzy, drużyną Wikliniarza Woźniki. Nasi piłkarze wystąpili w składzie: D.Dębski - P.Dębski, Rąpel, M.Wołoch, Świerguła, Ściera, Górecki, Biela, Butlak, Balonek, Ciemiera.

Na meczu zjawiła się liczna grupa sympatyków zarówno jednej i drugiej drużyny. W mecz lepiej weszli gospodarze, czego dowodem był groźny strzał w 7 minucie z lewej strony boiska. W 12 minucie mieliśmy kontrowersję po nieuznanej bramce Ciemiery, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego. W 19 minucie na nieszczęście naszej ekipy po dograniu w pole karne z naszymi obrońcami poradził sobie zawodnik Woźnik uderzając z 8 metrów pod poprzeczkę. 1:0 dla Wikliniarza, a w 28 minucie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz gracz gospodarzy przestrzelił w dogodnej sytuacji. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, czego dowodem była sytuacja, w której w ekwilibrystyczny sposób uderzał Butlak. Jego strzał został zablokowany, lecz poprawka z woleja Ciemiery była skuteczna i w 30 minucie mieliśmy 1:1. Bachowice poszły za ciosem i w 34 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Ciemierę bramkę z 3 metrów strzałem głową zdobył Butlak. Do przerwy wynik brzmiał 2:1 dla Borowika. Po zmianie stron w 51 minucie po wydawało się niegroźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym naszego zawodnika. Rzut karny pewnie wykorzystał piłkarz gospodarzy. Od tamtej pory optyczną przewagę uzyskały Woźniki, lecz wartym odnotowania faktem jest strzał Ciemiery z 65 minuty, z którym z trudem poradził sobie bramkarz oraz minimalne pudło Artura Rąpla po wrzutce Góreckiego w 71 minucie spotkania. Nasz trener próbował zmian w składzie, na boisku pojawili się K.Dębski, K.Wołoch oraz B. Kurdziel lecz w ostatnich 20 minutach ani Bachowice, ani Woźniki nie stworzyli sobie już konkretnej sytuacji do strzelenia gola i mecz derbowy, jak można nazwać ten pojedynek, zakończył się wynikiem 2:2. Po remisie z Łączanami 3:3 po raz kolejny nasz zespół dzieli się punktami z rywalem.

W następnej kolejce zapraszamy na domowe spotkanie z zespołem z czołówki tabeli, Amatorem Babica, który na pewno będzie chciał się zrewanżować za jesienną porażkę u siebie 0:2. Mecz odbędzie się 23 kwietnia tj. niedziela o godz. 17 na stadionie w Bachowicach.